Emelkedett az egyházunknak felajánlott adó 1% összege

2018. szeptember 16., címkék: Egyszázalék, egyszazalek, egyszerűen református, egyszázalék

Az adózók mintegy 997 millió forinttal támogatták idén a Magyarországi Református Egyház társadalmi szolgálatát, 209 ezren ajánlották személyi jövedelemadójuk 1 %-át „egyszerűen református" célra. Köszönjük!

Ünnepelje a református egység napját 1%-ával!

2018. május 14., címkék: egyszazalek, egyszerűen református, egyszázalék, Egyszázalék

Május 22-én nemcsak a határokon átívelő magyar református közösségért adunk hálát, mert idén erre a napra esik az adóbevallás benyújtásának végső határideje is. Alig több, mint egy hetünk van tehát, hogy személyi jövedelemadónk (szja) 1+1 %-ával egyházunk szolgálatát támogassuk. Mutatjuk a részleteket!

A balatoni halász története

2018. május 09., címkék: Egyszázalék, egyszazalek, egyszerűen református, egyszázalék

Fekete Áron négy gyermek boldog édesapja, aki esti mese helyett történeteket mesél nekik a Bibliából. Családjával a Balaton partján, Fonyódon él, foglalkozását tekintve halász. Az egyház és a közösség erejében hisz, kedvenc éneke pedig a 90. zsoltár.

Összefogtak a gyógyulásért

2018. május 05., címkék: adománygyűjtés, nőszövetség, egyszerűen református

Túl van az életmentő műtéten Németi Gabriella, az erdélyi Zsoboki Bethesda Gyermekotthon és Szórvány Iskolaközpont lakója. A 15 éves, árva diáklány költséges onkológiai kezelését Kárpát-medencei református összefogás teszi lehetővé – köszönhetően az erdélyi egyházkerület felhívásának és a magyarországi nőszövetségi tagok gyors reagálásának.

„Jó helyre adja, ha nekünk szánja”

2018. április 26., címkék: egyszerűen református, bogárdi szabó istván

Ha most felajánlja adója egy százalékát a református egyháznak, többet nem kell nyilatkoznia erről, mert visszavonásig érvényes marad a felajánlása – ez a legfontosabb változás az idei adóbevallásnál. De mire költi a református egyház a támogatásokat? Erre is keressük a választ Bogárdi Szabó István püspökkel, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnökével.

Imával bánatban, örömben

2018. április 25., címkék: Egyszázalék, egyszazalek, egyszerűen református, emberi példa, egyszázalék

Minden ember életében vannak mélységek és magasságok. A kérdés az, ki hogyan kezeli és éli meg ezeket. Fekete Lajosné Julianna mindig az Úr kezét fogva járt az úton. Négy gyermeke közül ketten a lelkészi pályát választották. Tragédiákat és mélységeket is megélt, mégis mindig, minden körülmény között megmaradt a hitben. A Téglási Református Egyházközség tagja nem tudja elképzelni az életét hit nélkül.

Felhívás minden református gyülekezet és intézmény számára

2018. április 12., címkék: egyszazalek, egyszerűen református, egyszázalékos körlevél, egyszázalék, Egyszázalék

Köszönjük, hogy megosztották honlapjukon egyházunk egyszázalékos kisfilmjét! Kérjük, tegyék ki gyülekezetükben, intézményükben az idei egyszázalékos plakátjainkat is!

Beszélőviszonyban Istennel

2018. március 19., címkék: egyszázalék, egyszerűenreformátus, egyszerűen református, egyszazalek, Egyszázalék

Kasszasikerek kedvelt témái a megtéréstörténetek. Hozzávalói: egy főhős, akinek irigylésre méltó élete van, boldog család, remek munkahely, barátok, utazások, társasági élet – és egy sorsfordító tragédia, ami alapjaiban rendezi újra mindennapjait. Keresztúri Zsuzsanna magyar kiadású története is filmkockára kívánkozik. Mi volt az ő vízválasztó pillanata? Mit köszön Istennek és a közösségnek, amelyben lelki otthonra talált? Élettörténete ezekre a kérdésekre is választ ad.

Ajánld fel 1%-od!

2018. március 08., címkék: egyszázalék, egyszerűen református, egyszazalek, Egyszázalék

Nagy változást hozott az idei egyszázalékos adófelajánlásban egy törvényváltoztatás, melynek fontos eleme, hogyha felajánlod egyházadnak az adód egy százalékát, akkor többé nem kell fáradnod vele, mert az visszavonásig érvényes.